Горизонти партнерства

995

26 березня в університеті побувала делегація Чунцінського університету разом із генеральним директором Україно-Китайського центру розвитку культури та освіти Вей Лімін і директором центру Віталієм Марченком.

Колеги з Китайської Народної Республіки прибули до нашої країни з метою налагодження співпраці з вищими навчальними закладами України, й не могли оминути увагою такий потужний і знаний у світі виш, як НУХТ.

Гості зустрілися з ректором, професором Анатолієм Українцем, який розповів про славетну історію університету, його сьогодення, інноваційні освітні програми підготовки фахівців, унікальні наукові дослідження і розробки наших вчених.

Проректор з міжнародної роботи Чунцінського університету Хавк Кху і начальник міжнародного відділу Чунцінського  університету Рекс Гао зацікавилися міжнародними програмами, за якими працює наш колектив і, зокрема, співпрацею з вишами і науковими установами КНР. Також гостей цікавила можливість започаткування програм академічної мобільності, підготовки наукових кадрів, ведення спільних наукових досліджень.

Знайомство з НУХТ вони продовжили на кафедрах машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв, технології хлібопекарських і кондитерських виробів, інтегрованих автоматизованих систем управління, біотехнології і мікробіології. Там китайські фахівці детальніше дізналися про співпрацю наших кафедр з провідними виробниками обладнання, оглянули навчальні й наукові лабораторії, поспостерігали за лабораторними і практичними заняттями студентів. Гості були приємно вражені рівнем оснащення лабораторій, розмаїттям наукових інтересів наших викладачів і студентів.

У червні в Києві планується проведення україно-китайського конгресу, в рамках якого відбудеться підписання угоди про співпрацю між Національним університетом харчових технологій і Чунцінським університетом.